Головна > Сервіс > Dropbox – ділись та зберігай файли онлайн

Dropbox – ділись та зберігай файли онлайн

dropboxВсе більше інформації доступно для скачування з Інтернету. Також все більше власної інформації кожен з нас розміщує в мережі. Часом буває потрібний доступ до певних файлів з різних місць. Онлайн-сервіс Dropbox пропонує досить цікаві можливості.

Зареєструвавшись на сайті сервісу можна приступати до більш близького знайомства з його можливостями. Dropbox надає 2 Гб дискового простору плюс по 256 мб за кожного користувача, що зареєструється завашим запрошенням. Такий користувач також отримає додатково 256 мб бонусу. Максимально бонусами можна набрати 3 Гб.

Існує платний варіант сервісу. За $99 на рік ви отримаєте 50 Гб місця плюс вдвічі більший бонус.

Для початку роботи вам буде необхідно встановити невеличку утилітку, котра і буде займатись всією роботою. Програма доступна під Windows, Mac та Linux. По встановленні програми вам слід вибрати папку на комп’ютері для використання із Dropbox. Після цього усі файли та папки що потраплять до неї автоматично будуть завантажені на сервер Dropbox і так само автоматично з’являться в аналогічній папці на будь-якому іншому комп’ютері де будевстановлено цю програму з вашим обліковим записом.

Тобто відбуватиметься автоматична синхронізація – головна функція сервісу. Тепер поклавши потрібний файл у папку Dropbox вдома можна спокійно добиратись на роботу. Коли сядете за робочий комп’ютер – знайдете цей файл вже на ньому. Змінивши файл на роботі, вдома отримаєте вже змінену його копію.

Друга функція Dropbox – резервне копіювання, хоч вона і не очевидна. Справа в тому, що навіть видаливши який небудь файл ви зможете його відновити. Також можна повернутись до попередньої версії зміненого файлу. Так само як і у випадку впевненості у бажанні повномго видалення файлу можна видалити його безповоротно.

Ви можете робити свої файли завантажені у Dropbox доступними своїм родичам чи знайомим, для цього вони навіть не повинні реєструватись у Dropbox. Сервіс формує спеціальні публічні посилання надіславши які адресату ви забезпечите йому доступ до того чи іншого файлу. У випадку з фотографіями це може бути також простенька веб-галерея.

Важливою якістю сервісу є швидкість. Dropbox не завантажує файли повністю. Якщо файл був змінений – синхронізується тільки його змінена частина.

Є можливість створити спеціальну загальну папку та надіслати запрошення на доступ до неї електронною поштою. Перейшовши за посиланням у листі, запрошений може увійти в систему використовуючи свій логін або зареєструватись якщо логіну в Dropbox ще немає.

Всі дії з файлами та папками вашого облікового запису представлені у хронологічному списку у веб-інтерфейсі. Цей же список можна переглядати у вигляді RSS-стрічки.

Загалом Dropbox дуже приємний та зручний сервіс. Зареєструвався я сам там недавно то ж ще не надто активно його використовую. Думаю все ще попереду.

Отримати зайві 256 мб при реєстрації можна зареєструвавшись за моїм реферальним лінком: https://www.getdropbox.com/referrals/NTc1NDQyMzk

Розібратись у ньому дуже легко незважаючи на англійську мову інтерфейсу. На сайті представлений оглядовий тур по основних можливостях а також скрінкаст (відео з екрану). Працює офіційна Wiki проекту, форум, блог та твіттер. З таким арсеналом просто неможливо залишитись без відповіді при можливих труднощах.

Приєднуйтесь!

  1. Ще немає коментарів.
  1. Немає ще трекбеків.