Головна > office > Notepad++ багатофункціональний редактор

Notepad++ багатофункціональний редактор

npp_logo5Сьогоднішня розповідь про замінник стандартному блокноту Notepad++. Аж два плюси в назві не даремно, програма справді дуже перевищує стандартний Notepad по функціоналу. І його (функціонал) можна ще й розвивати і доповнювати.

Notepad++ є проектом однієї людини. Програма базується на компоненті Scintilla (дуже потужному компоненті-редакторі) написаному на C++ з використанням лише Win32 API та STL. Це гарантує максимальну швидкість виконання при мінімальному розмірі програми. Розповсюджується під ліцензією GPL.

Програма має стандартну панель інструментів, то ж не приходиться за кожною дрібницею лазити по меню. Вбудована підтримка вкладок – всі відкриті файли перед очима. При запуску відкриваються раніше редаговані файли.

Notepad++ має вбудовану підтримку підсвітки синтаксису багатьох мов програмування та типів файлів: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII, art, (.nfo), doxygen, ini file, batch file, Javascript, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, RC, resource file, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript, VHDL, Ada, Caml, AutoIt, KiXtart, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup, CMake, YAML. Підтримку будь-яких інших можна легко додати.

За допомогою невеличкого доповнення можливо інтегрувати Notepad++ у Windows замість стандартного блокнота.

 

Notepad++ в роботі (клік для повного зображення)

Notepad++ в роботі (клік для повного зображення)

Серед інших функцій програми перекодування в різних кодових сторінках, підтримка запису макросів. Плагіни найрізноманітнішого спрямування від 16-кового редактора до роботи з FTP.

Як на мене Notepad++ вартий того щоб хоча б спробувати його в роботі. Впевнений, багатьом він сподобається (не зважаючи на наявність не менш достойних альтернатив). Ви можете також допомогти проекту не обов’язково матеріально.

Офіційний сайт проекту Notepad++.

Categories: office Tags: , ,
  1. Ще немає коментарів.
  1. Немає ще трекбеків.